Pierwsze historie o rybach

Moje dzieci uwielbiają wszystko, co jest związane z wodą. Nawet jeśli nie łowię ryb ani nie pływam łódką, moja rodzina gra w gry związane z wędkarstwem i nadal odwiedza każde akwarium, wystawę łodzi, wylęgarnię ryb i sklep zoologiczny tylko po to, by zobaczyć coś wodnego.

Do tego entuzjazmu mogły przyczynić się niektóre wybrane materiały do ​​wczesnego czytania. Oto kilka tytułów, które przychodzą mi do głowy:

Klasyczna „Red Fish, Blue Fish” dr Seussa to świetne wprowadzenie do łowienia dla początkujących czytelników dzięki zabawnym rymowaniom i jasnym kolorom uśmiechniętych stworzeń.

„Pstrąg pstrąg pstrąg” April Pulley Sayre jest opisywany jako bardziej zabawna „pieśń” niż opowieść dla dzieci w wieku 5-8 lat. Zwariowane ilustracje towarzyszą wprowadzeniu do wielu niesamowitych gatunków ryb słodkowodnych.

Niedawno odkryliśmy serię „Fishing Kids” autorstwa Mike’a Hollidaya. Te trzy wczesne rozdziały to tajemnice wędkarskie, w których odkrycie po drodze dostarcza przydatnych informacji na temat biologii ryb, cech charakterystycznych gatunków i technik połowu.

Powinienem również dodać, że igraszki, przygody z dzieciństwa Patricka McManusa były popularne w naszej rodzinie. Aby zapewnić sobie rozrywkę podczas długich podróży, gdy ja i mój brat byliśmy młodzi, mama często czytała na głos jego książki z humorem na świeżym powietrzu. Jedynym minusem było to, że tata, kierowca, śmiał się tak głośno, że stare kombi mogło się trochę zakołysać na drodze.

Jakie „podejrzane” książki czytacie swoim dzieciom?


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *