Park Narodowy Everglades

Z jakiegokolwiek powodu łatwo jest myśleć o parku narodowym jako o lądzie. A na półtora miliona akrów łatwo byłoby pomyśleć, że Park Narodowy Everglades składa się z ogromnej ilości ziemi. Jedną z wyjątkowych cech parku jest to, że 1/3 jego powierzchni, czyli 500 milionów akrów, to woda. Fakt, że w tych wodach występuje ogromna liczba ryb łownych, oznacza, że ​​kiedy ustawisz swój kompas, aby udać się na subtropikalną dzicz, dobrze byłoby zabrać ze sobą różne rodzaje sprzętu wędkarskiego. Istnieje wiele różnych gatunków ryb do połowu.

Niektóre z największych portów rybackich znajdują się w parku lub w jego pobliżu, który w zasadzie biegnie od północnej granicy Trasy 41 (Tamiami Trail) do południowej granicy Trasy 1 (przez Florida Keys). Miasto Everglades. Chokoloskee. Flaming. Archipelag Tysiąca Wysp znajduje się po zachodniej stronie i sam może reprezentować wystarczającą ilość wody, aby łowić ryby przez całe życie. To, co czyni park jeszcze lepszym, to fakt, że park jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Głębokość wody jest dość stała w całym parku i ma mniej niż pięć stóp głębokości. Okazje do slamu backcountry dla snooków, karmazynów i troci są dobre na obszarach południowych i zachodnich. Highland Beach i Cape Sable są dobre na wędkowanie, a czerwone można złowić w pobliżu kempingu Flamingo. Istnieją również sezonowe okazje do slam flats of bonefish, tarpon i pozwolenie. Wędkarstwo muchowe na te gatunki jest bardzo popularne, ale używanie spinningów słodkowodnych i stickbaitów, takich jak Mirrolures, Bass Assassins, Twisty Tails i jigów zakończonych krewetkami, również działa świetnie. Jack Crevalle, biedronka i lucjany namorzynowe to powszechnie łowione gatunki.

Park ma wiele różnych terenów, od linii brzegowych, trawiastych równin, kanałów, plątaniny namorzynów i głębszych zakamarków zwanych dziurami. Szukaj ruchomej wody w ujściach potoków, rzekach oraz w miejscach, gdzie spotykają się płytkie i głębokie wody. Struktury rybackie, takie jak martwe drzewa, namorzyny i bary z ostrygami, to również dobre pomysły. I chociaż wielu wędkarzy myśli o gatunkach słonowodnych, które mogą złowić, jest niespodzianka; w parku znajdują się również słodkowodne rzeki i strumienie, co oznacza okonia wielkogębowego i leszcza. Skakanie tarpona rano i łowienie okoni i leszczy po południu to dla mnie całkiem dobry dzień.

Istnieje ogromna liczba przewodników, którzy łowią ryby w całym parku, a kemping jest dostępny przez cały rok. 108 miejsc znajduje się w centrum dla zwiedzających Ernesta F. Coe oraz 234 miejsca i usługi w pobliżu Flamingo. Jeśli szukasz prawdziwych wrażeń w dziczy, są chickees, czyli platformy zbudowane na słupach i przykryte dachami. Wioślarze lub żeglarze zwykle rozbijają namioty na pisklętach.

W tym roku dodaj Park Narodowy Everglades do Twojej listy miejsc do łowienia. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Kredyty fotograficzne: National Park Service


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *