Nieoczekiwane powody, by być wdzięcznym za wędkowanie

Istnieje wiele oczywistych powodów, by być wdzięcznym za wędkowanie. Wędkarstwo pozwala wyjść na świeże powietrze, zachęca do nauki nowych umiejętności wędkarskich i daje poczucie spełnienia, gdy wyląduje lukier. Chociaż, jeśli myślisz o tym trochę dłużej, prawdopodobnie możesz wymyślić kilka wyjątkowych powodów, aby być wdzięcznym za wędkowanie. Jakie przypadkowe lub nieoczekiwane powody musisz dodać do tej listy przykładów?

Wędkarstwo może pomóc uniknąć jedzenia niezdrowych przekąsek. Jak? Ponieważ wyładunek ryb powinien mieć pierwszeństwo. W końcu, jeśli jesteś zajęty łowieniem ryb, nie możesz ciągle wkładać ręki do torebki z chipsami ziemniaczanymi na przekąskę. W wolne dni lepiej jednak zapakować torbę winogron lub marchwi.

Casting zapewnia dobrą definicję ramienia. Jeśli kiedykolwiek „wyprowadzałeś psa” przez 8 godzin w ciągu jednego dnia, dokładnie zrozumiesz, jak to się dzieje. Pożegnaj się z „ręką bingo” i przywitaj się z twardym tricepsem.

Wędkarstwo poprawia twoje umiejętności organizacyjne. Niezależnie od tego, czy koordynujesz wyprawę wędkarską z przyjaciółmi i rodziną, czy organizujesz pudełko ze sprzętem, abyś dokładnie wiedział, gdzie są robaki arbuzowe, kiedy ich potrzebujesz, często wędkarze uczą się lepiej organizować. Nikt nie chce stracić ryby, ponieważ nie mógł wystarczająco szybko znaleźć odpowiedniej przynęty lub przegapić wyprawę na ryby, ponieważ nie pamiętał, czy mieli się spotkać w porcie o 7:00 czy 7:30.

Wędkarstwo to dobra wymówka, by być „modą, której nie wolno”. Wędkarze tak naprawdę nie martwią się ani nie stresują tym, co noszą na wodzie. Jeśli jesteś dobry w łowieniu ryb, i tak poplamisz to rybim szlamem i sokiem z przynęty, więc kogo to obchodzi? To idealna okazja, aby założyć koszulę moro z parą szortów w paski. Ponadto sprawia, że ​​zdjęcia wędkarskie są o wiele bardziej zabawne!

Jeśli jesz to, co złapiesz, stajesz się bardziej kreatywny dzięki przepisom i metodom przygotowywania. Ten punkt jest szczególnie ważny, jeśli łowisz wybraną liczbę gatunków docelowych. Jeśli jesteś przyzwyczajony do łowienia głównie walleye w swojej okolicy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wymyślisz wiele kreatywnych sposobów na jego przygotowanie.

Nie wstydź się! Dołącz do rozmowy online i podziel się swoimi wyjątkowymi lub nieoczekiwanymi powodami, by być wdzięcznym za łowienie na forum społeczności TakeMeFishing.org.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *