Łodzie, które nie rozbiją banku

Dla wielu wędkarzy łodzie nadają nowy wymiar wędkarstwu. Umożliwiają nam dotarcie do różnych miejsc, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć w naszych butach. Łodzie mogą pomóc ci pokonać więcej wody, aw wielu przypadkach pozwalają zabrać ze sobą dodatkowych kumpli. Łodzie mogą być drogie, ale nie muszą. Jeśli myślisz o zakupie łodzi w tym sezonie i martwisz się kosztami, oto kilka rzeczy do rozważenia.

1. Poszukaj niedrogiego kadłuba, który pasuje do twoich warunków połowowych. Jeśli łowisz basy w lokalnym stawie, który nie jest podmokły przez pogodę, nie potrzebujesz zmodyfikowanego ani głębokiego kadłuba w kształcie litery V. Aluminiowa łódź z płaskim dnem wystarczy. Łodzie aluminiowe są znacznie tańsze niż łodzie z włókna szklanego, są łatwe w utrzymaniu i napędzane silnikami o niższej mocy. Na początku te mniejsze silniki zaburtowe kosztują znacznie mniej niż ich więksi bracia, a ich eksploatacja jest również tańsza. Dodatkową zaletą prostej łodzi jest to, że nie będziesz musiał spędzać dużo czasu ani pieniędzy na ustawianiu elektroniki, akumulatorów i silników do trolingu. Są szeroko otwarte i łatwo dostępne, co czyni je marzeniem majsterkowiczów.

2. Kup używany. Istnieje wiele dobrych używanych łodzi, z których niektóre stanowią bardzo dobrą ofertę. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z wyborem używanej łodzi, zatrudnij rzeczoznawcę morskiego, aby to sprawdził. Oto kilka przewodników referencyjnych dla rzeczoznawców morskich w Twojej okolicy: Stowarzyszenie Akredytowanych Rzeczoznawców Morskich (SAMS) i Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów Morskich (NAMS).

3. Mniejsze łodzie, mniejsze koszty. Mam dwa zdania na ten temat, jeśli chodzi o niskie opłaty za wstęp. Po pierwsze, ceny łodzi rosną z każdą dodatkową stopą, więc ograniczenie długości oznacza, że ​​masz niższe opłaty na początku. Ale po drugie, jeśli czujesz, że zamierzasz zatrzymać łódź na jakiś czas, lepiej będzie wybrać większy statek. Logika polega na tym, że nie stracisz pieniędzy na odsprzedaży mniejszej łodzi, co samo w sobie jest oszczędnością. Jeśli nie masz pewności, która łódź jest dla Ciebie najlepsza, skorzystaj z narzędzia wyboru łodzi, które pomoże Ci zawęzić wybór.

4. Wypożyczyć łódź. Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz popływać w wodzie, dlaczego nie wynająć łodzi? Istnieje wiele przystani lub wypożyczalni łodzi, które wynajmują łodzie na godziny, pół dnia lub cały dzień. Wiele miejsc oferuje różnorodne rodzaje łodzi, od skiffów, konsol środkowych i żaglówek.

5. Ubezpieczenie. Po zakupie łodzi będziesz bombardowany programami ubezpieczeń morskich. Zanim się zarejestrujesz, sprawdź politykę właściciela domu. Jeźdźcy są często dostępni za symboliczną dodatkową opłatą, a ci mogą zaoszczędzić setki dolarów.

Aby uzyskać więcej pomocnych wskazówek i zasobów dotyczących pływania łódką i kupowania łodzi, sprawdź


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *