Idealne pierwsze miejsce do wędkowania

Ludzie pamiętają pierwsze rzeczy, ponieważ są wyjątkowe. Tak naprawdę nie ma znaczenia, o czym mówimy, ponieważ pierwszy pies, pierwsze przyłożenie, pierwszy samochód i wszystko inne, co jest pierwsze, jest wyjątkowe. Kiedy zabierasz wędkarza na pierwsze wędkowanie, ważne jest, aby zaplanować wydarzenie. Doświadczenie, które zapewniasz, czy to dobre, złe czy obojętne, jest takie, które zapamiętają na całe życie.

Moją zasadą nr 1 przy wybieraniu miejsca jest znalezienie takiego, w którym złapanie ryby jest jak najbardziej pewne. W słodkiej wodzie trafię do stawu hodowlanego pełnego panfish, aw słonej wodzie wybiorę słony staw oświetlony błyskotliwymi szkolnymi paskami lub koktajlowymi bluefishami. Jeśli ryba szarpie spławikiem lub uderza w wobler, są one dla mnie. Większe lub trudne ryby mają swoje przeznaczenie i są przeznaczone dla wędkarzy z większym doświadczeniem, a nie dla nowicjuszy.

Moja zasada nr 2 to wybrać wygodny dzień. Choroba morska na rozkołysanej łodzi, przemoczona deszczem lub zmarznięta przez silny wiatr to część wędkarstwa, ale wolałbym, aby nowy wędkarz doświadczył jej później. Po raz pierwszy chcę spokojnej wody, jasnego słońca i stabilnych warunków wysokiego ciśnienia. Obfitość dzikich zwierząt jest idealna, a podczas brodzenia lub chodzenia preferowane są stabilne podstawy.

Mój wybór nr 3 to ładne miejsce z otwartą przestrzenią. Jeśli kęs zwalnia i patrzysz na wspaniały staw otoczony wzgórzami, wierzbami i ptakami, nadal będziesz miał wspaniały dzień. Otwarta przestrzeń oznacza, że ​​odlewy nie będą wisieć na drzewach, a poziom frustracji pozostanie niski. Dobrze, jeśli są to również ciche miejsca; nowi wędkarze będą się lepiej koncentrować, jeśli nie będzie ich tak wiele rozpraszało.

A numer 4 ma coś do zrobienia, co jest częścią wędkarstwa. Może to być wypożyczalnia łodzi lub kajaków dla różnorodności, świetny sklep wędkarski do odwiedzenia w drodze do lub z powrotem, coś godnego uwagi z historii lub dzikiej przyrody (pamiętam, jak zobaczyłem mojego pierwszego manata podczas mojej pierwszej wyprawy wędkarskiej na Florydę) i tym podobne . Wszystko, co wyróżnia to doświadczenie spośród zwykłego, przeciętnego dnia, jest warte uwzględnienia. Może to być tak proste, jak miejsce do pływania między rzutami.

Właściwe przygotowanie zapobiega słabym występom, więc zastanów się poważnie nad pierwszym miejscem. Kiedy historie zostaną opowiedziane ponownie za 20 lat, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *