Daj mi spokój

Dla studentów, ferie wiosenne zbliżają się wielkimi krokami. Dla jednych oznacza to wyprawę w góry, dla innych wyprawę na południe na Florydę lub do Teksasu. Te kilka dni to długie podróże i szalone imprezy; jednak nie jestem jedyną osobą, która wykorzystuje przerwę wiosenną jako czas na więcej połowów.

Na przykład wędkarz Bassmaster Elite, Jonathon VanDam, opuszczał szkołę w Michigan, aby łowić z przyjaciółmi w jeziorze Okeechobee na Florydzie. Edwin Evers albo łowił ryby, albo zarabiał pieniądze na łowienie podczas przerw. Todd Faircloth lubi spędzać wakacje u swoich rodziców nad jeziorem Sam Rayburn w Teksasie, może nawet odkładając kijki na tyle długo, by móc jeździć na nartach wodnych. Brandon Palaniuk nie potrzebował oficjalnego wpisu w kalendarzu uczelni jako pretekstu do łowienia ryb; i tak zawsze łowił ryby, czasem nawet holował łódź do szkoły.

Jeśli planujesz podróż, Panama City Beach na Florydzie jest wymieniana jako jedno z najpopularniejszych miejsc na ferie wiosenne. Nie musisz jednak wynajmować mieszkania; w pobliżu plaży znajdują się kempingi. Dostępne są trzy lub siedmiodniowe licencje połowowe. Przewodnicy wędkarscy mogą wykonać większość pracy za Ciebie lub za 6 USD dziennie, goście mogą odpocząć i łowić ryby z molo. Aby uzyskać minimalistyczne wrażenia z pływania łódką, być może zechcesz nawet spróbować wiosłowania na stojąco.

Z drugiej strony, może podczas ferii wiosennych po prostu chcesz pozostać blisko domu, korzystając z „staycation”. Sprawdź mapę miejsc, w których można pływać łodzią i łowić ryby, a znajdziesz często pomijane możliwości, które obfitują w każdy stan. Może nie jest jeszcze tak ciepło, ale wszędzie odbywają się zabawy na świeżym powietrzu.

W tym roku moja rodzina będzie się cieszyć okolicami St. Petersburga, ale nie Florydą. Petersburg, Pensylwania. Zamierzamy wędrować szlakami, obserwować strumienie pstrągów i może odwiedzić lokalną farmę jeleni trofeów.

I nawet jeśli „musisz” jechać na narty, leżąc twarzą w dół, obserwując ośnieżony stok, pamiętaj, że śnieg wkrótce rozpocznie swoją własną wiosenną przerwę i za kilka miesięcy możesz łowić ryby lub pływać łódką na tych samych cząsteczki wody gdzieś poniżej.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *