Clooney 51 Martina Fuchsa podczas oficjalnej ceremonii przejścia na emeryturę

 • Clooney 51, były mistrz Europy, wraz ze szwajcarskim skoczkiem Martinem Fuchsem, zostanie uczczony podczas oficjalnej ceremonii przejścia na emeryturę, 16 miesięcy po kontuzji, która zakończyła jego karierę.

  16-letni Clooney złamał kość w prawej kości ramiennej, kiedy poślizgnął się i upadł na boisku 16 sierpnia ubiegłego roku, dziewięć dni po tym, jak on i Martin rywalizowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wrócił do domu po prawie dwóch miesiącach pobytu w szpitalu i teraz cieszy się emeryturą.  „Ceremonia pożegnania” Clooneya odbędzie się 11 grudnia w CHI Genewa – gdzie wygrał Grand Prix Rolex z Martinem Fuchsem w 2019 roku.

  „Bywał na najpiękniejszych arenach świata, ale brakowało mu ostatniego okrążenia, aby pożegnać się z licznymi fanami” – powiedział rzecznik CHI Geneva.

  Clooney, którego właścicielem jest Luigi Baleri, został pozyskany przez ojca Martina, Thomasa, jako siedmiolatek. Martin i Clooney mieli błyskotliwą karierę, z wieloma pięciogwiazdkowymi zwycięstwami i Grand Prix.

  Zdobyli indywidualne złoto na Mistrzostwach Europy 2019 i indywidualne srebro na Światowych Igrzyskach Jeździeckich 2018 w Tryon. Para była dziewiąta indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Rio w 2016 roku i szesnasta w Tokio.

  Martin powiedział, że Clooney jest „koniem jego życia” i „niezwykłą istotą”.

  „Dał mi tak wiele i to z nim odniosłem największe sukcesy” – powiedział.

  „Jego wypadek był straszną próbą dla niego i dla całego mojego zespołu, ale w obliczu tego udowodnił, jaką ma siłę charakteru. Dziś ma się dobrze i zasługuje na ceremonię, która odzwierciedla jego wspaniałą karierę i geniusz, jakim jest”.

  Martin dodał, że CHI Genewa była „oczywistym wyborem” na ceremonię.

  „Przeżyliśmy tutaj jeden z naszych najpiękniejszych momentów, kiedy wygraliśmy Grand Prix marki Rolex” — powiedział.

  „Nie mogę się doczekać tego pożegnania, które zapowiada się bardzo emocjonalnie i podczas którego będę otoczony wspaniałą publicznością w Genewie, moją rodziną, moim zespołem i przyjaciółmi”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje rozszerzenia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *