Ciśnienie w molo

Słonowodne lub słodkowodne molo rybackie może być doskonałym miejscem do wędkowania. Struktura może nie tylko służyć jako siedlisko i atraktor dla ryb, ale jest również wygodnym punktem dostępu do głębszej wody.

Molo to popularne miejsce wśród wczasowiczów lub wędkarzy weekendowych, kiedy ich czas na wędkowanie jest szczególnie ograniczony. Aby zwiększyć swoje szanse na złapanie większej ilości ryb, spróbuj łowić w mniej stresujących porach, na przykład wczesnym rankiem lub gdy jest chłodno lub wieje wiatr.

Kilka dodatkowych wskazówek:

● Zwiad z wyprzedzeniem. Zwróć uwagę, jakiego sprzętu, przynęty i technik używają miejscowi. Następnie upewnij się, że masz licencję wędkarską.

● Przynieś przynętę. Jest to szczególnie ważne, jeśli molo jest zatłoczone. Rzucanie zestawami z przynętą jest mniej niż przynętami, więc bezpieczniejsze i mniejsze prawdopodobieństwo przekroczenia linii.

● Miej dostępne różne rozmiary haczyków. Celem zawsze są duże ryby, ale na początku może być konieczne „myślenie na małą skalę”, zwłaszcza jeśli przynęta jest ciągle skubana.

● Ponieważ niektóre pomosty znajdują się wysoko nad wodą, może być konieczne podniesienie ryby kilka stóp, aby wylądować. Upewnij się, że masz wystarczająco ciężką linkę i wędkę, aby poradzić sobie z dużą rybą. Czasami może być potrzebna długa siatka.

● W zależności od lokalizacji i projektu pomostu, dostęp do brzegu może być również ograniczony. Sprawdź tę potencjalną witrynę z wyprzedzeniem. Jeśli złapiesz naprawdę dużą rybę, może być konieczne zejście wzdłuż pomostu, aby ją wylądować lub wypuścić, zamiast uszkodzić rybę lub sprzęt przeszkodą wysokości.

● Ostrzeż innych wędkarzy, jeśli zahaczysz. “Ryba na!” to międzynarodowe określenie sąsiadów wędkujących, aby zwijać kołowrotek i unikać plątaniny.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *