Carl Hester o swoich planach dla En Vogue i ekscytujących nadchodzących gwiazdach

 • Carl Hester jest obecnie bardzo zajętym człowiekiem. Oprócz latania po całym świecie, aby prowadzić kursy mistrzowskie i nauczać w klinikach, wkracza także, by przejąć jazdę na kilku koniach Charlotte Dujardin, gdy jest ona w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem, którego spodziewa się w nowym roku.

  „Charlotte nadal jeździ, ale zaczyna coraz bardziej zajść w ciążę i nie jeździ już tak bardzo, jak wcześniej – nie ma już dla niej kłusu siedzącego!” ujawnia Carla w 129 odcinku podcastu The Horse & Hound, w tym tygodniu wspieranego przez NAF – Five Star for the Best Performance Worldwide.  „Wysiadłem z samolotu z Australii i moją pierwszą pracą, kiedy wróciłem do domu przez drzwi, było pojechać i wrócić na kilka koni” – dodaje. „Jest strasznie dużo do zrobienia – jestem bardzo zajęty”.

  Ale cała dodatkowa praca i jazda będą tego warte – Carl jest bardzo podekscytowany nadchodzącymi końmi Grand Prix, które są obecnie w stajni, a szczególnie trzy z nich, jak ma nadzieję, zadebiutują w Grand Prix od teraz do 2024 roku.

  „Chcemy mieć pięć koni Grand Prix gotowych na następne Igrzyska Olimpijskie, a mamy kilka bardzo ekscytujących koni, które wystartują w Grand Prix następnej wiosny” — mówi Carl.

  Carl Hester: „En Vogue jest naprawdę dobry”

  Carl Hester zalicza do tej piątki En Vogue, swojego konia olimpijskiego z 2021 r., oraz Imhotepa, konia drużynowego Charlotte Dujardin z 2022 r. – ten pierwszy został wycofany z rywalizacji drużynowej w 2022 r. w maju po lekkiej kontuzji. Ale Vogue jest teraz „naprawdę dobry” i wrócił do pracy, jak twierdzi Carl, który zapewni 13-letniemu synowi Jazza łatwą zimę hakowania i rozciągania, zanim wystartuje z nim w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, które nadejdą wiosną.

  „Vogue nie jest halowym koniem mistrzowskim, więc nie ma sensu walczyć z nim o Puchar Świata tej zimy” — mówi Carl. „Będę go potrzebował dopiero mniej więcej w kwietniu, więc poświęcę trochę czasu, aby go sprowadzić i pracujemy bardzo dużo nad innymi końmi”.

  Jednym z tych innych koni jest Hawtins San Floriana, 10-letnia klacz San Amour, z którą Charlotte odniosła podwójne zwycięstwo w zaawansowanych średnich i prix st georges (PSG) w Hartpury Premier League w lipcu.

  „Jest bardzo utalentowana i spokrewniona z Hawtins Delicato [Carl’s 2018 World Equestrian Games medallist]. Ma taki sam talent jak on i tę samą genialną etykę pracy” — mówi Carl. „Ma nadzieję, że rozpocznie karierę w Grand Prix”.

  Hawtins San Floriana i Charlotte Dujardin w Hartpury Premier League 2022

  Hawtins San Floriana i Charlotte Dujardin w Hartpury Premier League 2022

  Jest też ośmioletni Alive And Kicking, zwycięzca finału PSG młodych koni w 2022 roku w Hartpury i wicemistrz PSG na wrześniowych zawodach krajowych.

  „Jeżdżę na niej w tej chwili i bardzo dobrze się z nią dogaduję. Mamy nadzieję, że zacznie w okolicach marca swoim pierwszym Grand Prix” – mówi Carl.

  Charlotte Dujardin i Alive And Kicking wygrywają finał PSG dla młodych koni Elite Stallions 2022

  Charlotte Dujardin i Alive And Kicking wygrywają finał PSG dla młodych koni Elite Stallions 2022

  „A potem jest genialny Times Kismet” — dodaje, odnosząc się do siedmioletniej córki Ampere, aktualnej mistrzyni kraju w zaawansowanych biegach średnich. „Jest dość młoda, ale jest jak jazda na najwspanialszej sofie na świecie; Absolutnie ją uwielbiam. Jest zwycięzcą na wskroś, a jej talent do Grand Prix jest po prostu wyjątkowy, więc jest bardzo ekscytująca.

  Charlotte Dujardin na zimowych mistrzostwach w ujeżdżeniu 2022 w Times Kismet

  Charlotte Dujardin i Time Kismet na Zimowych Mistrzostwach w Ujeżdżeniu 2022.

  „To bardzo ekscytujący czas dla tej grupy, ponieważ nadchodzi chwila prawdy: jak poradzą sobie na ringu na tym poziomie” — kontynuuje Carl. „To dla mnie dużo jazdy, w końcu te wszystkie konie nie zajmują tylko 15 minut – jako konie startujące w Grand Prix muszę je naprawdę przemyślać, miękko i do przodu, muszą nauczyć się ruchów, i muszą zdobyć więcej doświadczenia w rywalizacji na ringu.

  Aby usłyszeć, jak Carl Hester opowiada więcej o En Vogue, co planuje tej zimy i jakie ma cele na następne kilka lat, włącz 129 odcinek podcastu The Horse & Hound, w tym tygodniu wspieranego przez NAF – Five Star for the Best Performance Na calym swiecie.

  Możesz także cieszyć się…

  Charlotte Dujardin opowiada, jakie to uczucie patrzeć, jak Carl Hester jeździ na swoim koniu i jak pomaga początkującym jeźdźcom

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszych serwis internetowy która przynosi najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *