Bezpieczne pływanie łódką

Za każdym razem, gdy idę na ryby, spodziewam się złapać rybę. W niektóre dni łapię dużo, a w inne łapię przysiady. Za każdym razem, gdy pływam łódką, spodziewam się powrotu do przystani. Jak dotąd ten trend się utrzymuje i jestem mu za to wdzięczny. A ponieważ jest czas i wysiłek włożony w łowienie ryb, tak samo jest czas i wysiłek włożony w bezpieczne pływanie łódką. Jak mówi przysłowie: „nie zaplanuj, zaplanuj porażkę”.

Po pierwsze, upewnij się, że masz wystarczającą ilość kamizelek ratunkowych dla osób na pokładzie. Istnieją różne rodzaje kamizelek ratunkowych różne aktywności. Kampania „Bezpieczne pływanie łodzią” jest doskonałym źródłem informacji ustalenie, czy kamizelka ratunkowa jest dla Ciebie odpowiedni. Szczególnie dzieci powinny nosić kamizelki ratunkowe przez cały czas przebywania na pokładzie.

Po drugie, zadbaj o to, aby wszystkie czynności konserwacyjne łodzi i silnika były aktualne. Rozmawiałem z kapitanem Curtem Jessupem, właścicielem morskiej usługi pomocy w Massachusetts, tzw Przylądek i wyspy SeaTow. Jego służba co roku bezpośrednio ratuje kilkuset żeglarzy, którzy utknęli na morzu. Poprosiłem go o wgląd w typowe problemy, którym można zapobiec.

„Bez względu na to, jak dobrze konserwujesz swoją łódź, silnik, żagle i takielunek, prawdopodobnie nadejdzie czas, kiedy zawiodą” — powiedział kapitan Jessup. – Żeglarze, którzy są odpowiednio przygotowani, mają największe szanse wyjść z trudnej sytuacji bez szwanku. Co ważniejsze, są w stanie zapobiec przekształceniu się normalnej sytuacji, takiej jak niedziałający silnik, w wypadek zagrażający życiu. Chociaż mam listę sytuacji do prania, oto kilka z tych, które regularnie znajdują się na szczycie”.

  1. „Podczas awarii mechanicznych łodzie muszą zatrzymać dryf. Upewnij się, że używasz właściwego typu kotwicy, a także odpowiedniej długości linki. Kotwice pazurowe lub motylkowe, takie jak Danforth, świetnie nadają się do dna błotnego i piaszczystego, podczas gdy kotwice pługowe lub kotwice Navy są dobrym wyborem na dno skaliste lub koralowe. Żeglarze powinni mieć od siedmiu do dziewięciu stóp kotwicy na stopę głębokości wody. Kotwica, która się chwyci, uchroni Twoją łódź przed dodatkowymi uszkodzeniami w przypadku utraty mocy, a nie może się chwycić, jeśli nie masz wystarczającej ilości liny.

  2. „Osobisty EPIRB to świetny produkt do powiadamiania zespołu ratowniczego o Twojej lokalizacji w nagłym przypadku. Trzymaj jedną w kieszeni kamizelki ratunkowej i aktywuj ją w sytuacji awaryjnej.

  3. „Radio morskie z zapasowym radiotelefonem ręcznym to dobry pomysł, podobnie jak regularne wyposażenie ochronne, takie jak flary, gwizdek, lusterko, PFD, a nawet jedzenie, woda i polarowa odzież lub sprzęt przeciwdeszczowy.

  4. „Rozważ zapisanie się do programu pomocy morskiej, który zapewnia pomoc w nagłych wypadkach”.

Przeglądanie przepisów ruchu drogowego ze źródeł takich jak BoatUS jest ważne, gdy jesteś w drodze. Znajomość różnicy między zakonnicą, puszką, dzwonkiem, ich kolorami i tym, kto ma pierwszeństwo, ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia wypadku. Spójrz na to zdjęcie, ponieważ jest tam wiele naruszeń. Oto niektóre, które widzę:

  1. Pozostawienie kilwateru w strefie bez budzenia… w porcie.

  2. Motoryzacja poza kanałem.

  3. Nie podążanie za czerwonym-prawym-powrotem.

  4. Przede wszystkim brak kamizelek ratunkowych.

W związku ze zbliżającym się weekendem Dnia Pamięci koniecznie wybierz się nad wodę. Tylko upewnij się, że robisz to bezpiecznie.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *